אבחון נטורופתי

בראש ובראשונה, מהי נטורופתיה ?
אנחנו הנטורופתים מאמינים כי לכל אדם בתוך גופו ונפשו, קיימים מנגנוני ריפוי טבעיים אשר מעניקים לו את היכולת להגן על עצמו, לטפל בעצמו ולרפא את עצמו. כאשר בטיפול אנו מעוררים ומעודדים אותם לעשות זאת, בהתבסס על תזונה טבעית, צמחי מרפא, שמנים אתריים, תנועה, ועוד.

אם קיימים כוחות טבעיים בתוכינו אז למה בעצם אתם צריכים את עזרתינו? שפשוט יפעל…לא!?
אנו טוענים ומוכיחים כי קיים חיבור בלתי מעורער בין הגוף והנפש, והם תלויים האחד בשני, ומשפיעים אחד על השני. לכן כאשר אחר מהם יוצא מאיזון, הוא גורר את השני, וההפך. כך גם סתם מצב רוח רע עלול להביא מחלה.

מתי, מדוע ולמה כוחות אלה בעצם מתערערים?
מהמון סיבות…סטרס, טראומה, מחלה, אירוע חשוב או חריג, מזג אוויר, עונות השנה, ואפילו אנרגיה לא טובה או תקיעות שפשוט הגיעו בהפתעה.
בעזרת הכלים המגוונים שרכשנו במהלך השנים, אנו מסוגלים לאבחן כל מטופל בצורה מיטבית ולהתאים עבורו את מסגרת הטיפול אשר תעזור לו, לגופו ולנפשו, להתעורר ולהפעיל מחדש את כוחותיו הפנימיים לריפוי, אפשר לדמות את זה לפעולת "restart" במכשירים אלקטרוניים- "אתחול מחדש".
חשוב מאוד לציין כי לפני כל זה, אנו משמשים כטיפול מונע!! כלומר, אנו בעד חיזוק ותיחזוק, טיפוח והגנה של הגוף והנפש יום יום, שעה שעה, עוד הרבה לפני שתיהיה סיבה ליציאה מאיזון. וגם עבור מטרה זו מותאם טיפול או ליתר דיוק 'תכנית מונעת' , שאתם מכירים כיום כ -אורח חיים בריא-.

אז איך זה קורה?
מסגרת זו כוללת, פגישת אבחון ראשונית וארוכה, אשר נעשית בצורה מעמיקה ביותר, בה אנו יחד עוברים על שאלון אישי שעל ידיו אנו מנסים לאתר את מקורות התסמינים אשר עליהם המטופל מתלונן. מאחר והטיפול הנטורופתי מתבסס על הבנת מקור הבעיה וכל גורם אשר עלול להשפיע עליה באופנים כאלה ואחרים.
כל זה מתבצע תוך חקירה מלאה של היסטוריית המטופל הכוללת: מחלות רקע, בדיקות דם ו/או בדיקות רפואיות שבוצעו, אורח חיים, אודות המשפחה והסביבה ועוד ועוד… השאיפה שלנו הינה להרכיב פרופיל מפורט אשר על פיו יהיה אפשרי ליצור תכנית טיפול המותאמת אישית למטופל ספציפי.
במסגרת זו המטופל מקבל תפריט תזונה יומיומי אשר יתרחש בליווי צמוד. וכן, במידת הצורך, יהיה שילוב של הכלים הנוספים כגון: צמחי מרפא, פרחי באך, ארומתרפיה, הומאופתיה, תוספי תזונה (אורטומולקולריה), וכושר ותנועה (אשר יכולים להתבצע איתי או בלעדי).

דילוג לתוכן